projektowanie wnętrz

Kilka pytań i odpowiedzi

Kim jestem?

Projektowanie wnętrz to nie zawód. To pasja, która jest zawsze gdzieś w pobliżu. Z wykształcenia jestem magistrem inżynierem budownictwa, ale stało się ono dla mnie zbyt surowe. Stad powrót do tej bardziej artystycznej strony moich zainteresowań.  Jako projektant wnętrz nie czuję się gorsza. Wykształcenie inżynierskie wykorzystuję jako atut. W swojej pracy mogę bowiem nie tylko zaoferować profesjonalne projektowanie wnętrza, które z pewnością wyróżni się spośród innych, ale projekt ten poparty zostanie wiedzą inżynierska, pozwalającą  z pewnością na uniknięcie kłopotów wykonawczych. Przecież aranżacja wnętrza to nie tylko kolor i mebel, to także świadome zaplanowanie zmian usytuowania ścian i instalacji, uwzględnienie technologii wykonawstwa.
W swojej pracy staram się zawsze słuchać. Można przecież stworzyć coś modnego ale niezgodnego z preferencjami tych, którzy powierzyli nam swoją przestrzeń. A przecież to oni powinni czuć się tam komfortowo i mieć świadomość, że to właśnie jest to.

Jak wygląda współpraca projektowa?

Na początku pewnie trafiają Państwo na moją stronę, ogłoszenie czy dostają kontakt z polecenia i zapoznają się z moją ofertą. Jeśli wizualizacje dostępne w portfolio przykuwają Państwa uwagę to zachęcam do kontaktu. Po ustaleniu Państwa potrzeb, zapoznaniu się z potencjalnym zleceniem, przygotowuję indywidualną ofertę projektową. Jeśli jest ona dla Państwa akceptowalna to umawiamy się na spotkanie na którym, określamy stylistykę, budżet aranżacji, potrzeby, podpisujemy umowę

Na podstawie wytycznych, preferowanego stylu klienta powstają wizualizacje poszczególnych pomieszczeń. Jeżeli dane wizualizacje się podobają to przechodzimy dalej, jeśli nie to albo dokonujemy poprawek, albo powstaje kolejna wersja. I tak aż do akceptacji całości. Po akceptacji wyglądu pomieszczeń powstają dalsze elementy projektu.
Ogólnie rzecz biorąc staram się łączyć niepowtarzalny wygląd pomieszczeń zgodny z preferencjami użytkownika, pilnując jednocześnie aby wnętrza były funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu, no i oczywiście realne do wykonania.
Prace nad projektem trwają do obopólnej akceptacji. Są objęte umową, gwarantując obu stronom bezpieczeństwo. Po zakończeniu projektu pozostajemy w kontakcie i gdyby podczas realizacji pojawiły się jakieś pytania, jestem do dyspozycji.

Co mnie wyróżnia?

  • Moja oferta stanowi połączenie estetyki, potrzeb klienta i wiedzy inżynierskiej – nie sztuką jest zaprojektować abstrakcję, moim celem jest stworzenie wnętrza komfortowego dla klienta, zgodnego z zasadami projektowania wnętrz, ale nie kłopotliwego w  realizacji.

  • To ja dojeżdżam do klienta – jeżeli zastanawiasz się czy znajdziesz czas żeby dojechać do biura, które cię interesuje to jest to oferta skierowana do Ciebie. Na każdym etapie realizacji inwestycji dojeżdżam do Inwestora.

  • Istnieje możliwość realizacji projektu w oparciu o kontakt internetowy.

  • Lubię wyzwania i zawsze dostosowuję swoją ofertę do możliwości i pomysłu klienta – jeżeli masz jakiś pomysł, który  nie znalazł się w mojej ofercie zawsze warto zapytać – oferta jest przecież tylko wskazówką.

Ile to kosztuje?

Cena za usługi jest uzależniona od rodzaju zlecenia - przede wszystkim od rodzaju inwestycji tj. czy jest to budownictwo mieszkaniowe czy usługowe, zakresu realizacji, stopnia dokładności projektu, powierzchni, czasu jaki mamy na projekt.
Zapytania można kierować drogą mailową lub telefonicznie. Jeżeli są Państwo zdecydowani na podjęcie współpracy, można umówić się  na spotkanie, w celu szerszego omówienia pomysłów, poznania się wzajemnie. W przypadku podpisania umowy takie spotkanie jest nieodpłatne. Można oczywiście dać sobie chwilę do namysłu, wtedy rozliczamy się  za poświęcony czas, a w przypadku, kiedy zdecydują się Państwo na współpracę kwota za projekt zostanie odpowiednio pomniejszona. Dla mnie priorytetem są projekty, które już realizuję. Zdaję sobie bowiem sprawę, że ktoś na moją pracę czeka. Niejednokrotnie jest to pierwszy wymarzony dom/mieszkanie i chciało by się jak najszybciej zobaczyć jak to wszystko będzie wyglądało, albo zaczyna się sezon remontowy i powoli trzeba ruszać z pracami. W sezonie zapytań o projekt, bywa dużo, stąd zachęcam do umawiania się na bezpośrednie spotkania, w przypadku, kiedy są Państwo poważnie zainteresowani, tak aby w przyszłości mieć pewność, że kiedy będę realizować Państwa projekt, będę to mogła robić dokładnie i sprawnie.

Jakie informacje potrzebne są do oceny kosztu projektu?

Każdy projekt jest wyceniany indywidualnie stąd do precyzyjnej oceny kosztów potrzebne jest kilka informacji:

  • powierzchnia projektowa – najprościej podać powierzchnię podłóg pomieszczeń, które chcemy projektować,
  • zakres projektu – czy interesuje Państwa kompleksowy projekt, czy bardziej ekonomiczna koncepcja a może dobór dodatków, porada,
  • lokalizacja miejsca, które ma być projektowane,
  • orientacyjny termin, w którym planowana jest realizacja aranżacji.

Kiedy zgłosić się do projektanta i ile trwa projektowanie?

Decydując się na projektanta wnętrz, chcemy mieć pewność, że projekt powierzamy odpowiedzialnej osobie, która wie co robi i w pełni wykorzysta potencjał danej przestrzeni. Osobiście zależy mi aby, ci, którzy powierzają mi swój dom czy mieszkanie byli w pełni zadowoleni z efektu aranżacji. Taki projekt nie powstaje więc z dnia na dzień. Wizualizacja jednego pomieszczenia to 2-3 dni – potrzeby jest bowiem czas na zastanowienie, pomysł i jego realizacja graficzna. Bywa tak, że wygląd pomieszczenia zostanie zaakceptowany od razu a bywa, że wersji jest kilka. Po akceptacji wizualizacji powstaje jeszcze projekt techniczny. Realizacja projektu średniego mieszkania trwa więc około miesiąca.

Zachęcam więc, aby zgłaszać się z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie należy czekać zbyt długo, gdyż nie da się odwrócić kolejności i zacząć od projektu technicznego, tak aby dać front robót wykonawcy. Najpierw musi być opracowany wygląd pomieszczeń.

Nie należy zgłaszać się również zbyt wcześnie. Oferta materiałów wykończeniowych i elementów wyposażenia jest bardzo szeroka i zmienia się szybko, stąd opracowanie projektu na dużo przed realizacją niesie ryzyko, że projekt przestanie być aktualny.
Najlepszym momentem jest zamknięcie stanu surowego (jeszcze bez instalacji), stan deweloperski mieszkania, 2-3 miesiące przed remontem.
Dużo zależy też od sezonu. Wiosną, kiedy ruszają wszelkie prace budowlano-remontowe zapytań i projektów jest więcej, stąd czasem trzeba chwilę poczekać.

projektowanie wnętrz